סוד ניקיון האמבטיה

רבים מלקוחותינו המתחדשים בהלבשת אמבטיה או הלבשת אגנית מגלים את הסוד הפשוט בניקיון האמבטיה- "לנקות נקי". כלומר, לא להגיע למצב שהאמבטיה מלוכלכת ומוזנחת. נשמע פשוט וקל ליישום, בהתחשב כשמדובר באמבטיה חדשה מהניילונים.

אבל כשמדובר באמבטיה ישנה או מוזנחת יש לבצע יישור קו מבחינת אפקטיביות הניקיון ועד ואז לשמר את המצב הנקי. אם אתם מתאמצים לנקות את האמבטיה או כל סניטריה אחרת כגון: כיור, אסלה, שיש, אריחים, ברזים וכדומה, כניראה שאתם עושים משהו לא נכון.

בואו ונעשה קצת סדר בניקיון.

בחדרי האמבטיה הסניטריות שבאות במגע עם מים חמים, מים עומדים או לחות, מתעטפות בהדרגה בשכבה של אבנית. שכבה זו הינה שכבה שבדרך כלל מופיעה בצבע אפרפר והמרקם שלה פחות חלק מהמרקם המקורי של האמבטיה. שכבה סופגת זו, תספוג לכלוך, שומן, סבון ובמקרים של תחזוקה לא נכונה, עוד שכבות של אבנית.

את שכבת האבנית ניתן להסיר בקלות באמצעות מסיר אבנית פשוט או באמצעות חומץ למאכל. ואמנם, ברוב המקרים מדובר כבר באמבטיה עם שכבות על גבי שכבות של אבנית שאותן יש להסיר. יש הטועים וחושבים ששימוש באקונומיקה בלבד יעזור.

אקונומיקה (כלור-מלבין) תסייע במקרים של עובש ומניעתו, ויעילה מאוד נגד חיידקים, אך במקרים של היווצרות אבנית רב שכבתית היא אינה יעילה כמו מסיר אבנית. יש הנגררים לטעות נוספת ומשפשפים בכוח את כתמי האבנית. במקרים אלו, אמנם הסרתם את האבנית אך עם האבנית ירדה ונשחקה השכבה החלקה, המקורית של האמבטיה, מה שגורם להיווצרות מהירה יותר של שכבת אבנית חדשה, וחוזר חלילה.

שיפוץ, ציפוי והלבשה של אמבטיות

לסיכום, חדרי האמבטיה צוברים לחות ברמה מוגברת מהרגיל מה שמייצר אבנית ואותה יש להסיר ביחד עם עוד לכלוכים ועובש הקיימים באמבטיה. שימוש באקונומיקה בלבד אינו הפתרון להסרת האבנית. מסיר אבנית/ חומץ יסייע בהסרת אבנית.

במקרים של אבנית רב שכבתית החוזרת ולא יורדת יש להתייעץ עם מומחים. פנו אלינו ונסייע לכם בניקיון ותחזוקת האמבטיה החדשה או הישנה שלכם.

השאירו פרטים ונצור קשר בהקדם!